Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Chałupy

Chałupy

Lubiana miejscowość letniskowa Chałupy leży na Mierzei Helskiej, ledwie osiem kilometrów od Władysławowa. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 roku, choć sama wieś ma starsze korzenie. 2 lata później poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową łączącą Władysławowo z Helem.

Stopniowo, osada rybacka zaczęła przekształcać się w wzięty kurort nadmorski. Chałupy leżą w granicach administracyjnych gminy Władysławowo.

Współczesne Chałupy to przede wszystkim popularny ośrodek kitesurfingu oraz windsurfingu. Chałupy, z racji położenia nad płytką oraz spokojną Zatoką Pucką to znakomite wprost miejsce do nauki tych sportów. Kto zaś posiada już wprawę w tych dziedzinach może sprawdzić się na otwartym Bałtyku. Działa tu mnóstwo szkół i wypożyczalni sprzętu, więc każdy może spróbować, być może będzie to jego ulubiony sport. Poza tym, co roku, w Chałupach rozgrywane są regaty dawnych łodzi rybackich.

Chałupy to też, albo nade wszystko, plaża i połączone z nią kąpiele morskie i słoneczne. Tuż przy ul. Bosmańskiej, latem działa strzeżone kąpielisko. Turystów wita szeroka, czysta i piaszczysta plaża, na której nie ma ścisku. Nieopodal wsi znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych przebojem „Chałupy welcome to” rozreklamował Zbigniew Wodecki.

Jeśli zastanawiasz się jakie noclegi nad morzem rozważyć planując urlop, być może skusisz się na Chałupy? Baza turystyczna i gastronomiczna jest tutaj na tyle obfita, że każdy winien znaleźć coś co trafi jemu do gustu.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem