Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze w 1663 r. obszar obecnej Kuźnicy stanowił wyspę, wówczas Mierzeja Helska była szeregiem wysepek, które z czasem scaliły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.

Warto, wybierając noclegi nad morzem pomyśleć o Kuźnicy – w sąsiedztwie plaży, niezbyt tłoczno – oto zalety Kuźnicy. Kuźnica, jeszcze w XIX w. najbardziej zasiedlona wioska mierzei, dzisiaj stanowi część Jastarni. Jest to także wzięta miejscowość wczasowa, wczasowicze zaczęli tu zjeżdżać wraz z pobudowaniem linii kolejowej łączącej Hel z Władysławowem w 1922 roku. To tutaj linia kolejowa znajduje się najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w okolicach Kuźnicy jest najwęższa – 200 – 300 m szerokości.

Kuźnica to też spory ośrodek rybacki. Miejscowa ludność trudniła się rybołówstwem od wieków. I do dzisiaj, nie bacząc na mocno rozwijającą się turystykę w miejscowości podtrzymywane są tradycje rybackie. Zachowała się również tradycja czerwcowej, łodziowej pielgrzymki do kościoła pod wezwaniem Świętych Pawła i Piotra w Pucku.

Od strony Zatoki Puckiej leży port rybacki, chroniony dwoma falochronami, z basenem o powierzchni 3,5 hektara. Poszerzono nabrzeże, postawiono budynek bosmanatu. W tej okolicy łatwo można znaleźć świeżą rybę, skorzystać z propozycji licznych smażalni oraz wędzarni.

Kuźnicka plaża usytuowana jest od strony otwartego Bałtyku, jest drobnopiaszczysta, szeroka, a na plażę z Kuźnicy prowadzą 2 wejścia. Aby dostać się do plaży należy przejść przez tory kolejowe. Na plaży zaś, można zastać barwne łodzie rybackie.

Nadzwyczaj płytka Zatoka Pucka stwarza idealne warunki do uprawiania windsurfingu. Ciekawostką aranżowaną w tej miejscowości jest „Marsz Śledzia”. Impreza ta popularyzuje turystykę nad zatoką, bezpieczny wypoczynek nad Bałtykiem i ochronę przyrody. Marsz odbywa się mielizną nazywaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Kuźnicą na mierzei, a Rewą na stałym lądzie. Dodatkowo, przez Kuźnicę wiedzie trasa rowerowa.

Tutejszą bazę turystyczną tworzą przede wszystkim pensjonaty i domy gościnne proponujące pokoje i kwatery w Kuźnicy. Znajdziemy również campingi.

Więcej o Kuźnicy i jej okolicy przeczytasz na stronie: http://www.kuznica.info.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem