Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Wrzosowo

Wrzosowo

Na wschodnich brzegach Zatoki Wrzosowskiej znajduje się niewielka wieś – Wrzosowo. Nad zatoką tą znajduje się, prócz Wrzosowa, też leżący nad morzem Dziwnówek oraz Dziwnów.

Wrzosowo to cicha, spokojna wieś, która jest odrobinę oddalona od brzegu morza – odległość ta wynosi 2-4 km. Ale dzięki drodze nr 107 i biegnącej przez miejscowość ścieżce rowerowej z łatwością trafimy do piaszczystej plaży w sąsiednim Dziwnówku. Dodatkowo, wzdłuż ścieżki rowerowej ustawiono ławki, zatem wczasowicze, którzy podróżują nad Bałtyk trasą rowerem czy pieszo mogą na nich wypocząć.
Wrzosowo to również miejsce, gdzie odpoczniemy w siodle. Pobliskie gospodarstwa agroturystyczne oferują naukę jazdy konnej. Zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się na wycieczkę po okolicy czy wziąć udział w rajdzie przykładowo nad Zatookę Wrzosowską. Dla tych, którzy nie całkiem dobrze czują się na koniu gospodarstwa oferują przejażdżki bryczką.Miłośników historii uraduje zabytkowy dworek z XIX w. z dworskim parkiem, we wsi jest również zabytkowy dom z poł. XIX w.
Kolejna zaleta Wrzosowa to pobliże zalewu – można tu uprawiać sporty wodne – w Dziwnówku znajdują się na przykład szkoły słynnego ostatnio windsurfingu – lub wędkować.
Rozpatrując noclegi nad morzem warto wybrać Wrzosowo. Funkcjonuje w tym miejscu dużo domów wczasowych, gospodarstw agroturystycznych oferujących pokoje oraz kwatery, domków letniskowych, a cena powinna być niższa niż w ościennym Dziwnówku.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem