Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Dziwnówek

Dziwnówek1

Jadąc na wschód z miasta Dziwnów drogą numer 102 po ok trzech km trafimy do Dziwnówka. To mała miejscowość letniskowa położona pomiędzy brzegami Morza Bałtyckiego oraz płn. części Zalewu Kamieńskiego o nazwie Zatoka Wrzosowska.

Za sprawą tej atrakcyjnej lokalizacji miejscowość cieszy się popularnością wśród entuzjastów wszelakich dyscyplin sportów wodniackich a także wędkarzy. W miejscowości nie spotkamy wielu zabytków, za to oczekuje nas zadbana, rozległa oraz piaszczysta plaża. Letnie kąpielisko to około czterysta metrów linii brzegowej Bałtyku.
Dziwnówek umiejscowiony jest na skrzyżowaniu 2 dróg wojewódzkich – 102 Trzebiatów – Międzyzdroje oraz nr.107 do Kamienia Pomorskiego. Za sprawą takiemu położeniu łatwo dojechać do Dziwnówka nie wyłącznie prywatnym samochodem, ale także komunikacją PKS. Korzystając z komunikacji autobusowej można też bez trudu zwiedzać okoliczne miejscowości: Szczecin, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świnoujście czy Kołobrzeg.
Dziwnówek posiada bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Wysoko oceniane są w ogólnokrajowych konkursach tutejsze pola campingowe, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i domy wczasowe podobnie jak domki letniskowe nad morzem. Każdy wczasowicz wybierając noclegi w Dziwnówku znajdzie coś dla siebie.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem