Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to nieduże miasteczko letniskowe leżące na północno-zachodnim brzegu bałtyckim w woj. zachodniopomorskim. Pierwsze, wzmianki na piśmie o miejscowości sięgają połowy XIII w. Dziwnów usytuowany jest po trosze na wschodnich brzegach wyspy Wolin, a po trosze na Mierzei rzeki Dziwny.

Tereny te łączy zwodzony most na Dziwnej. Od południa miejscowość okalają Zatoka Wrzosowska i Zalew Kamieński, które stanowią część rzeki Dziwna. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.
Na zachodzie miejscowości leży jezioro Martwa Dziwna, które jest pozostałością starego ujścia Dziwny i razem z przyległymi terenami stanowi tzw. ekologiczny użytek. Znajdują w nim schronienie rozliczne gatunki ptaków, tak wędrownych jak i osiadłych.
W Dziwnowie zostało wytyczone kąpielisko na plaży długie na osiemset m., natomiast równolegle do plaży, grzbietem wydm biegnie nowoczesna promenada, po której można się przechadzać albo relaksować się w sąsiedztwie roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na turystów czekają różne atrakcje: utrzymywany w czystości, sypki piasek, przejażdżki na bananie, wodne skutery, a dla dzieci nadmuchiwane budowle a także zjeżdżalnia wodna.
Ze względu na mnogość akwenów wodnych – Bałtyk, Zalew Kamieński i rzeka – Dziwnów to świetne miejsce dla uprawiania sportów wodnych. Z tej samej przyczyny jest to nadzwyczaj atrakcyjne miejsce dla wędkarzy. Można tu złowić takie ryby jak np.: okoń, lin, leszcz, szczupak czy łosoś i sandacz. Dziwnów to także siedziba gminy, morski i rybacki port a także przystań na około 20 jachtów. W wakacje z nabrzeża pasażerskiego odpływają stylizowane na minione, pirackie, statki wycieczkowe w rejsy po morzu albo po Zalewie Kamieńskim i do miejscowości Kamień Pomorski. Niewątpliwą atrakcją dla turystów biorących udział w rejsie po morzu jest moment przepływania pod mostem zwodzonym. W pobliżu portu wczasowicz bez problemu znajdzie miejsce gdzie będzie mógł raczyć się świeżą rybą.
Letnicy mogą liczyć na bogatą bazę noclegową w Dziwnowie. Oferta jest naprawdę okazała. Zarówno domy gościnne jak i różnego typu apartamenty, pokoje i domki w Dziwnowie są urozmaicone pod względem ceny, standardu i położenia względem plaży. Wszystkich tych, którzy mieliby ochotę wynająć noclegi w Dziwnowie zapraszamy na witrynę www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem