Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Wicie

Wicie

Wicie – to w rzeczywistości maleńka wioska letniego wypoczynku na środkowym wybrzeżu. Według danych statystycznych w miejscowości na stałe przebywa poniżej stu mieszkańców.

Wicie położone są co zrozumiałe nad Morzem Bałtyckim, ale również na południu miejscowości znajduje się jezioro przybrzeżne Kopań. Na jeziorze można łowić ryby na wędkę, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, rozmaite formy posiadające w nazwie surfing lub pływać kajakiem. Pobliże jeziora to także kapitalne miejsce na przechadzki oraz wycieczki rowerowe.

Zatem, dla turystów kochających czynny odpoczynek, a zarazem ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to doskonałe miejsce na wakacje lub urlop. Obszar wsi Wicie i okolicy to część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.

Brzeg morza w Wiciu jest przeważnie piaszczysty, miejscami z małymi kamykami, dodatkowo jest on całkiem odludny. Od miejscowości rozdziela ją pas wydm porośnięty typową wydmową roślinnością – lasem z dominacją sosny, znajdziemy również mikołajka nadmorskiego i sosnę czarną.

Choć miejscowość jest niewielka i nie ma tu wielu barów, sklepów, budek z lodami i hamburgerami i wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w pobliskich: Darłówku, Darłowie (ok 10 km) i Jarosławcu (ok 6 km). Noclegi w Wiciu (www.wicie.pl/noclegi/wszystkie) to głównie domki nad morzem, z placami zabaw dla dzieci, lecz dla ceniących sobie komfort przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem