Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Ustronie

Ustronie Morskie molo

Ustronie Morskie to miejscowość letniskowa położona na Pomorzu Zachodnim, ok 12 km na wschód od Kołobrzegu. To dodatkowo siedziba władz gminnych, a przez miejscowość przechodzi szosa krajowa numer 11. Miejscowość na stałe zamieszkuje nieznacznie więcej aniżeli 2 tysiące mieszkańców.

Ustronie Morskie stawia na wypoczynek rodzinny i aktywny. Nie jest tutaj gwarnie jak w kultowych kurortach nadmorskich takich jak Mielno, Międzyzdroje bądź Łeba. Przez miejscowość biegną trasy zarówno rowerowe jak i piesze. Np jedna trasa kieruje do jednych z najstarszych dębów u nas – ponad 800-letniego Bolesława a także powyżej 650- letniego Warcisława. Ten pierwszy na wysokości 1,3 m ma obwód nieomalże 7 metrów, natomiast średnica korony to osiemnaście metrów.
Ustronie Morskie, jest letniskiem – a jak letnisko – to naturalnie plaża! Tutejsza plaża to oczywiście masa piasku, chronione kąpielisko oraz uroczy klif. Ponadto w morze wychodzi długie na sto metrów molo. Kolejną atrakcję na piaszczystym brzegu stanowi baza rybacka i stojące na nim barwne kutry rybackie. Dzięki temu w Ustroniu Morskim możliwe jest skosztowanie świeżej ryby z okolicznych wędzarni oraz smażalni. Na plażę z Ustronia urlopowiczów kierują trzy wejścia z ulic Okrzei, Kościuszki oraz otoczenia bazy rybackiej. Dużą ilość urlopowiczów ucieszy zapewne fakt, że z głównej ulicy Wojska Polskiego do plaży jest raptem trzysta metrów.
W sąsiadującej miejscowości Bagicz (4 kilometry w kierunku zachodnim) leży lotnisko, kiedyś niemieckie, następnie radzieckie, a od 2012 r. turystyczne. Obsługuje ono ruch czarterowy i turystyczny niedużych (do 20 pasażerów) samolotów. Można tu skorzystać z lotu nad okolicą motolotnią albo samolotem.
Jeżeli, z kolei ktoś tęskni za zabytkami – znajdzie je w pobliskim Kołobrzegu. Stamtąd jest możliwość wypłynięcia w niedługi rejs po Morzu Bałtyckim albo nawet wybrać się w rejs na duński Bornholm.
Pomimo, iż nie jest to tłumny kurort, to odszukamy w tym miejscu ośrodki wczasowe, domy gościnne, pensjonaty, kwatery oraz pokoje zapewniające noclegi w Ustroniu Morskim.

Więcej informacji o Ustroniu Morskim odnajdziesz pod adresem: http://www.ustronie.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem