Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Gąski

Gąski

Gąski – nieduża miejscowość o charakterze letniskowym, położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, wokół pól, z lasem na zachodzie miejscowości, w pobliżu Mielna. Najstarsze wzmianki o wsi pochodzą z pierwszej poł. siedemnastego wieku.
Największą zaletą miejscowości jest całkiem szeroka, piaszczysta plaża morska, z wałem wydm, uroczo porośniętym roślinnością.

Na plażę kieruje nas całkiem dużo przejść – jedne piaszczyste, inne z niewysokimi schodkami.
Nieopodal plaży stoi wybudowana w dziewiętnastym stuleciu, wzniosła na więcej niż pięćdziesiąt metrów, zabytkowa, mimo to przez cały czas używana latarnia morska. Światło z latarni, przy dobrej pogodzie jest widoczne z odległości bez mała ok 36 kilometrów. Latarnia jest, tak jak większość latarń polskiego Bałtyku, udostępniona do zwiedzania – po pokonaniu stu dziewięćdziesięciu krętych, kamiennych schodków, można nasycać się ślicznym widokiem na morze, widokiem na miejscowość i pobliskie miejscowości.
Dodatkowym zabytkiem letniska jest neoklasycystyczny Pałac Morski z 2-giej połowy 19. stulecia, gdzie obecnie znajduje się ośrodek wypoczynkowy.
Z miejscowości Gąski można udać się na przechadzka plażą do pobliskiej, oddalonej o około 2,5 kilometra wczasowiska Sarbinowo. Po pokonaniu następnych dwóch km letnik dojdzie do kolejnego letniska – osady, która nazywa się Chłopy i jest w całości wprowadzona do indeksu zabytków, ze względu na zachowaną zabudowę tradycyjnej wsi rybackiej.
Każdy kto zdecyduje się na wczasy w Gąskach, może wybierać pośród wielu odmian noclegów – kwater, pokoi gościnnych,domów gościnnych, domów wczasowych czy ośrodków wypoczynkowych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Gąskach zapraszamy na stronę: http://www.gaski.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem