Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Sianożęty

Sianożęty

W pobliżu Kołobrzegu (ok 10 kilometrów na wschód), tuż przy Ustroniu Morskim (około 1 km) leżą Sianożęty – nieduża miejscowość letniego wypoczynku. Usytuowanie nad Zat. Pomorską, w rejonie, gdzie często występują sztormy oraz wieją ostre wiatry od morza, skutkuje tym że powietrze w okolicy Kołobrzegu nasycone jest jodem.

Analizy przyznają, iż w tym rejonie jego stężenie jest największe, natomiast jod ma prozdrowotne cechy – jego niedosyt natomiast rodzi choroby tarczycy.
Sianożęty mają niezmiernie dobre położenie nie jedynie jeżeli chodzi o pobliże Kołobrzegu , lecz także bliskość piaszczystego brzegu. Od głównej ulicy miejscowości plażę oddziela ledwie 400 metrów lądu, a część ośrodków wczasowych znajduje się jeszcze bliżej. Z Sianożęt na plażę wiodą 3, ostatnio wyremontowane, oznakowane zejścia. W ościennym Ustroniu jest również molo. Sianożęcka plaża jest dość szeroka oraz piaszczysta.
Sianożęty mają także inne atrakcje aniżeli jedynie plaża. W pobliskiej miejscowości Bagicz znajduje się lotnisko konstruowane od 1935 roku dla Luftwaffe, a po 1945 r. zajmowała je Armia Czerwona. Od 2012 r. działa tam turystyczne lotnisko, powinno ono obsługiwać ruch turystyczny oraz czarterowy samolotów zabierających do 20-tu pasażerów. Można stąd przelecieć się motolotnią bądź samolotem i podziwiać widoki z lotu ptaka.
Kolejną atrakcję stanowi pobliska stadnina koni, czy kursująca między Sianożętami oraz Ustroniem Morskim kolejka drogowa. Jeżeli wspominamy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach można wybrać się na oglądanie Kołobrzegu, można stąd wypłynąć w krótki rejs po morzu. Można również rozważyć wycieczkę promem odpływającym na Bornholm oraz spędzić tam dzień bądź dwa.
Sianożęty to nie gwarny kurort jak Ustronie Morskie lub Kołobrzeg, stąd też jest to idealne miejsce na urlop z dziećmi. Zarówno baza gastronomiczna oraz noclegowa jest bogata oraz powinna zaspokoić większość, nawet wymagających turystów, przy tym jest naturalnie ekonomiczniejsza aniżeli w oddalonym ledwie o 10 kilometrów Kołobrzegu.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem