Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Tatry

tatryTatry  przez mieszkańców terenów nizinnych często uważane są za jedyne „prawdziwe” góry w Polsce. Tatry to góry typu alpejskiego. Przez pasmo górskie wiodą malownicze szlaki z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których przeglądają się dumne szczyty.

Pogoda w Tatrach jest dość kapryśna, a o tutejszym klimacie mówi się: „dziewięć miesięcy zimy, reszta-same lato”. Latem wczasowicze docierają niemal do każdego zakamarka gór, zimą zjeżdżają się tu amatorzy białego szaleństwa, których nęci sława zimowej stolicy Polski – Zakopane.

Najwyższy szczyt w polskiej części Tatr to Rysy (2499 m n.p.m.) położony powyżej Morskiego Oka i Czarnego Stawu. Ma trzy wierzchołki, z których najwyższy jest środkowy (2503 m n.p.m.), znajdujący się w całości na terytorium Słowacji. Wierzchołek północny, przez który biegnie granica, stanowi najwyżej położony punkt Polski.

Szczyt Nosala (1206 m n.p.m.) od dawien dawna słynie jako jeden z niezrównanych punktów widokowych w bezpośredniej bliskości Zakopanego. Rozciąga się stąd olśniewający widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale także na część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową i Tatry Zachodnie. U stóp wzbudzających szacunek szczytów rozciągają się ładne łąki i tereny rolnicze. W dolinie Roztoki z wysokości prawie 70 metrów spada najwyższy tatrzański wodospad – Siklawa. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest (wbrew nazwie) nie pięć, a sześć pięknych jezior: Zadni Staw, Mały i Wielki Staw, Przedni Staw, Czarny Staw i Wole Oko.

Hala Gąsienicowa jest największym w naszych Tatrach węzłem szlaków turystycznych, toteż latem przybywa tutaj około 0,5 mln osób. Dolina Kościeliska jest uważana za jedną z zniewalających tatrzańskich dolin. Występuje tu dużo pociągających form skalnych typowych dla skał wapiennych, np. Raptawicka Turnia. Dolina Kościeliska jest drugą co do wielkości doliną w naszej części gór, ustępuje jedynie Dolinie Chochołowskiej. Czarny Staw Gąsienicowy, obok schroniska Murowaniec, jest jednym z największych jezior tatrzańskich, którego powierzchnia wynosi 17,8 ha, a głębokość osiąga 51 metrów. Cudnie prezentuje się przed południem, w promieniach Słońca.

Jeśli chcesz spędzić wczasy w Tarach sprawdź ofertę noclegową na stronie: www.wczasy.net.pl/tatry

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem