Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Sarbinowo Morskie

Sarbinowo

Rozpościerająca się wzdłuż ul. Nadmorskiej, bok w bok do Bałtyku wioska Sarbinowo, to prawdopodobnie najpiękniejsza miejscowość gminy Mielno. Teraźniejsze Sarbinowo zlokalizowane jest nieopodal brzegu Morza Bałtyckiego, jednak nie zawsze tak było.

Niegdyś, Sarbinowo leżało ok półtora km od brzegu, jednakże morze podmywało brzeg i aby chronić wieś w 1910 roku wzniesiono mur o długości około jednego kilometra. Jak się łatwo przekonać mur zdał egzamin i do dziś możemy odwiedzać Sarbinowo.
Do dzisiejszych czasów zachował się najbardziej znany zabytek miejscowości – neogotycki kościół z połowy dziewiętnastego stulecia. Co roku, latem – 15 sierpnia odbywa się tutaj festyn podczas odpustu – przyciąga on tłumy urlopowiczów. W kościele znajdują się też pamiętające dziewiętnaste stulecie organy, z wykorzystaniem których kościół jest sceną mnogich koncertów znanych muzyków, śpiewaków operowych, chórów. Wyjąwszy świątynię w miejscowości natknąć się można na stare, z XIX wieku chaty rybackie a także pensjonaty z początku XX wieku.
W letnisku, z racji jego lokalizacji, odnajdziemy naturalnie czystą a także piaszczystą plażę – wspaniałe miejsce do kąpieli morskich oraz słonecznych. Latem na plaży funkcjonują bary, a nasi milusińscy odszukają dla siebie mnóstwo atrakcji.
Ubóstwianą przez dzieci atrakcją Sarbinowa jest malutkie zoo, umiejscowione w pobliżu głównego skrzyżowania Sarbinowo – Będzino. Na sporym, zielonym, ogrodzonym obszarze bez trudu natknąć się można na bażanty, pawie, kury, świnki wietnamskie bądź kozy miniaturki. Entuzjastów koni zaprasza z kolei okoliczna, niewielka stadnina.
Z letniska warto wybrać się w kierunku wschodnim na wycieczkę do okolicznego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to ledwo 7 kilometrów, a w kierunku zachodnim do latarni w Gąskach (mniej więcej pięć km).
Po więcej informacji o Sarbinowie Morskim odsyłamy na stronę: www.sarbinowo.com.pl oferującą również noclegi w Sarbinowie.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem