Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Chłopy

Chłopy plaża

Tuż przy Mielnie, około pięciu km na zach., umiejscowiona jest maleńka, o rybackim klimacie, wieś – Chłopy. Nie jest to ludny kurort tak jak ościenne letniska Unieście czy Mielno, lecz spokojne i ciche letnisko. Z czasem, wraz z rozwojem turystyki w pobliżu, Chłopy podobnie tracą swój typowo rybacki nastrój.

Mimo to w przeciwieństwie do innych nadmorskich miejscowości wioska ta w całości została wprowadzona do wykazu zabytków – by zachować charakter pochodzącej z XIX w. wsi rybackiej. Ocaliło się tutaj wiele zabytkowych, pochodzących z XIX w. chałup o tradycyjnej dla tego regionu konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają charakter żywego skansenu, przyciąga to wczasowiczów, szukających odmiany.
Ale miejscowość ta to nie jedynie „skansen” – to dodatkowo normalne letnisko z piaszczystą, szeroką i czystą plażą, otoczoną od płd. pasem niedużych wydm, porośniętych trawami i lasem sosnowym, tworzącym, wspólnie z morskim powietrzem nasyconym jodem swoisty morski mikroklimat. W sezonie letnim kąpielisko jest chronione przez ratowników. Niezapomniane doznanie na urlopowiczach robi też przystań rybacka – i „parkujące” tuż na plaży kutry rybackie, można powiedzieć, iż tutaj wypoczywa się w cieniu kutrów rybackich. Przystań to także punkt gdzie można nabyć tanią i nade wszystko dopiero co złapaną rybkę. Ci, którzy nie mają ochoty parać się na urlopie samodzielnym smażeniem – na smażoną i wędzoną rybkę zapraszają okoliczne smażalnie i wędzarnie. Ci zaś, którzy mają ochotę przetestować swe kwalifikacje wędkarskie, będą mogli wziąć udział w aranżowanych przez miejscowych rybaków rejsach połowowych.
Nieopodal plaży, zaraz za pasem wydm zlokalizowane są pierwsze zabudowania, gdzie odnaleźć można stosunkowo tanie noclegi w Chłopach. A baza noclegów jest obfita – pola kempingowe, domy wczasowe, pokoje, kwatery i domki letniskowe – i przystosowana do każdej „kieszeni”. Pełna ich oferta dostępna jest na stronie: http://www.chlopy.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem