Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Mielenko

Mielenko

Mielenko to mała miejscowość przymorska naszego pobrzeża nadbałtyckiego, umiejscowiona tuż obok (2 kilometry) słynnego kurortu – Mielna. Mielenko bardzo różni się od swojego popularnego oraz zatłoczonego latam sąsiada. Króluje w tym miejscu spokój i cisza, tak więc to wyśmienite miejsce dla znużonych zgiełkiem i metropolitarnym harmiderem.

Zobaczymy w tej okolicy malownicze widoki – na przykład obrośnięta leciwymi lipami ulica wiodąca w kierunku Mielna, lub z rzadka widziane w kraju, porośnięte spragnionymi czystego środowiska porostami, drzewa tureckiej leszczyny obok drogi do Chłopów. Pomimo tego w razie nabrania chęci na nadmorskie bary, puby, muzykę, dyskoteki oraz kolorowe kramy, warto się udać do Mielna chociażby pieszo – trwać będzie to plus minus 20 minut. By trafić do Mielna powinno się skierować w kierunku wschodnim, tymczasem zachodnim sąsiadem Mielenka, w odległości 3km, jest ciekawa wieś Chłopy, zapisana w całości do rejestru zabytków.
Plaża w wiosce jest całkiem szeroka, piaszczysta, „drobnoziarnista” (z małym dodatkiem kamieni, które w nieznacznie większej liczbie są na falochrony, gdzie często wypoczywają ptaki.
W porównaniu z zatłoczonymi kurortami dominuje tu spokój, jakkolwiek nie znaczy to, iż jest tutaj pusto oraz niczego nie ma. Są tu bary oraz innego typu miejsca gastronomiczne, rozmaite sklepiki i baza noclegowa, na jaką przede wszystkim składają się domy gościnne oraz domki wakacyjne i przyczepy. Pełną ofertę zawierającą noclegi w Mielenku oraz Mielnie  zobaczysz na stronie: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem