Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Mielno

Mielno plaża

Mielno to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych przez Polaków kurortów nadmorskich na zach. pobrzeżu Morza Bałtyckiego. Nadzwyczaj ciekawe usytuowanie opodal Morza Bałtyckiego i dużego jeziora Jamno – to dobitna karta atutowa Mielna. Mielno jest dodatkowo siedzibą urzędu gminy.
Najcenniejszym walorem letniska jest morze.

Bałtyk jest naturalnym zasobem jodu – ten suplement diety utrzymuje w zdrowiu paznokci, włosów, skóry i zębów, jego deficyt natomiast, powoduje niedoczynność tarczycy. Niestety najwięcej jodu znajduje się powietrze w podczas wiosennych i jesiennych sztormów.
Jednak Mielno dla większości wczasowiczów to nade wszystko rozległa i strzeżona plaża. Jest ona piaszczysta, ale gdzieniegdzie leżą na niej mniejsze, barwne kamyki. Na plaży wczasowicze niezwykle często spotkać mogą kutry rybackie miejscowych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie zjeżdżalnia i konstrukcje dmuchane. Z plaży w w kierunku morza „wychodzą” zrobione z drewnianych pali falochrony – miejsce odpoczynku morskich ptaków.
Mielno to pełen ludzi kurort – z sąsiednim Uniesciem łączy je promenada wzdłuż której umiejscowiona jest ogromna liczba barów, smażalni, kafejek, budek z lodami, goframi a także butików z pamiątkami i miejsc rozrywki. Pod wieczór letnisko rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek.
Sąsiedztwo jeziora Jamno – jednego spośród największych w Polsce – z cichymi, płytkimi wodami skutkuje tym że licznie bywają tu fanatycy sportów wodnych: widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze, żeglarze. Miejsce to równie ochoczo odwiedzają wędkarze – mogą oni nabyć pozwolenie na wędkowanie w Gospodarstwie Rybackim i korzystać z zasobnych w płoć, sieję, okonia, sandacza,szczupaka, leszcza, czy węgorza wód. Jezioro to też miejsce bytowania sporej ilości rodzajów ptaków wodnych – spotkać można tu perkozy, łabędzie, czaple siwe a także różnorodne gatunki dzikich kaczek.
Miłośnicy historii również odnajdą coś co ich zainteresuje – kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego pochodzący z piętnastego wieku z wieżą z XVI stulecia i barokową, bogato upiększaną kazalnicą z 18. w. Przy ul. Kościelnej znajduje się zespół folwarczny z pocz. 20. wieku. Oprócz tego w Mielnie są też 2 bunkry oraz zabytkowa pochodząca z XIX w. wykonana z drewna willa z okrągłą wieżyczką.
Noclegi w Mielnie to w rzeczywistości każdy typ zakwaterowania – od pól kempingowych, przez domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty po luksusowe hotele.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem