Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Unieście

Unieście

Unieście – letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie odrębna, ale jednakże traktowana w większości wypadków z Mielnem jako całość. Jest to rezultatem tego, że oba letniska znajdują się obok siebie, łączy je jedna ulica, na całej jej długości zaś, postawiono liczne punkty rozrywkowe, obiekty noclegowe, sklepy, punkty gastronomiczne itd. Granica pomiędzy wczasowiskami uległa rozmyciu.

Unieście jest nadzwyczajnie ciekawo położone – od płn sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, za to od płd – z rozległym jez. Jamno. Nadbałtycka plaża w miejscowości tej jest szeroka (30-45 m), najczęściej piaszczysta, z ustalonym o długości stu metrów, wakacyjnym kąpieliskiem. Tuż przy brzegu, w morzu pobudowano przed laty drewniane falochrony, na których na ogół przesiadują ptaki, a niekiedy balansują także turyści pozujący do pamiątkowych zdjęć. Obok plaży usytuowanych jest wiele punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb, budek z lodami, goframi.
W Unieściu w latach 90-tych dwudziestego w. posadowiono nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w dalbę wyciągową. W sąsiedztwie przystani, na plaży zobaczyć można kutry.
Odwiedzający, którzy nie pożądają ścisku na plaży, mogą udać się nad jez. Jamno. Na brzegach wybudowano liczne pirsy, ze względu na chętnie uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na Jamnie można pływać na kajakach, łodziach, rowerach wodnych, żeglować itd. Tuż przy długim trapie przystani Klubu Morskiego znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego, stamtąd też, w sezonie, zabierani są turyści na rejsy po Jamnie statkiem Mila.
Unieście razem z Mielnem to znaczący kurort nadmorski, który – z racji licznych dyskotek, rozrywek, klubów – ukochali sobie szczególnie ludzie lubiący zabawę, taniec, muzykę i tak zwane „nocne życie”. W sezonie wczasowisko może pomieścić naprawdę wielu przyjezdnych, gdyż baza noclegowa jest tu bardzo bogata i zróżnicowana. W Unieściu i Mielnie można znaleźć właściwie każdą kategorię noclegu – o różnym komforcie, standardzie i w różnej cenie.
Na stronie: http://www.mielno.com.pl znajdziesz więcej informacji o wypoczynkowej miejscowości Unieście, jego atrakcjach i okolicy.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem