Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Rogowo

Rogowo

Między Mrzeżynem na zachodzie a Dźwirzynem na wschodzie, niedaleko Kołobrzegu (około 15 km), nad brzegiem Bałtyku położona jest nieduża wioska wypoczynkowa – Rogowo. Osada leży także przy jeziorze Resko Przybrzeżne.
Dzieje Rogowa sięgają XV w. W owym czasie Kołobrzeżanie zablokowali port w Regoujściu, zatapiając u jego wejścia statki wypełnione kamieniami.

Pobudowano nowy port morski w sąsiednim Mrzeżynie tworząc nowe ujście rzeki Rega, a ludzie zaczęli zasiedlać okolice dzisiejszej osady Rogowo. Przed wybuchem wojny był tutaj garnizon przeciwlotniczy, a na jez. Resko baza dla łodzi latających. Do końca XX wieku była w tej okolicy jednostka wojskowa Wojska Polskiego.
Z głównej ulicy Rogowa, komunikującej Mrzeżyno z Dźwirzynem nad brzeg morza jest raptem 200 – 300 metrów. Miejscowa plaża jest piaszczysta a także szeroka. Do tego, nie ma tu dużych tłumów wczasowiczów, nawet w szczycie sezonu urlopowego. W okolicznym jeziorze można łowić ryby na wędkę albo uprawiać sporty wodne (windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo). Na Redze natomiast, urządzane są kajakowe spływy.
Jak to bywa, letniska w większości wypadków, oferują wypoczynek nastawiony na określoną grupę osób. Na Rogowo zdecydują się raczej turyści ceniący spokój, wczasowicze z dziećmi i seniorzy. Nie ma tutaj renomowanych klubów, dyskotek, za to bliskość lasów i jeziora zachęcające do pieszych spacerów oraz przejażdżek rowerowych.
Działa w tym miejscu dość duży Wojskowy Dom Wypoczynkowy (nie jedynie dla „wojskowych”), natomiast poza nim, noclegi w Rogowie to głównie pensjonaty, domki letniskowe i campingowe, domy wypoczynkowe proponujące kwatery i pokoje, a także campingi.

Wykonano na podstwie serwisu turystycznego miejscowości Rogowo: www.rogowo.com.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem