Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w woj. zachodniopomorskim, równocześnie to jedno z bardziej rozpoznawalnych urlopowisk. Najwcześniejsze wzmianki o miejscowości datują się na koniec XIV stulecia kiedy to funkcjonowała w tej miejscowości karczma. Najwcześniejsi letnicy pojawili się w Rewalu w latach 30-tych 19. stulecia a w 1914 roku w Rewalu odpoczywało już przeszło dwa tys. wczasowiczów, głównie berlińczyków i sąsiedztwa.

Wczasowisko Rewal znajduje się na wysokim klifie, a główne przejście na piaskową plażę wiedzie oddanymi do użytku w 2009 r. schodami z punktem widokowym – lubianym przez wczasowiczów miejscem, szczególnie odwiedzanym o zmierzchu. Na plaży budzi ciekawość podobnie baza rybacka z łodziami rybackimi, z którymi urlopowicze ogromnie często się fotografują. Opodal bazy rybackiej umiejscowiono Aleję Zakochanych wraz z ławeczką Julii i Romea i monument Rybaka.
Przez Rewal przebiega także działająca wciąż, zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w letnie weekendy można wybrać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w lokomotywę parową z 1952 r., na eskapadę do pobliskich letnisk. Gmina kładzie także wielki nacisk na aktywny wypoczynek. Rewal Bike System to wypożyczalnia rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy, popierająca ekologiczny rodzaj transportu i zwiedzania najbliższej okolicy. Klarowną mocną stroną tej wypożyczalni jest fakt, iż pojazdy można wypożyczyć w jednej miejscowości a oddać w innej. Dodatkowo, za transport pojazdu z wypożyczalni nie pobiera opłat Nadmorska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to rozszczebiotany kurort z wielką ilością punktów gastronomicznych, sklepików z pamiątkami, miejsc gier, dorożkami oraz z wesołym miasteczkiem. To również miejscowe centrum kulturalne, w szczególności w czasie wakacji. Z miejscowego amfiteatru pobrzmiewa muzyka prawie przez cały sezon wakacyjny – odbywa się w tej okolicy trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych (wykaz aktualnych imprez w Rewalu znajdziesz na stronie: www.rewal.com.pl/imprezy/0/rewal). Koncertowali w tym miejscu min. Kayah, Golec uOrkiestra, Bajm, Trubadurzy, a także Goran Bregović czy The Animals. Letnisko zaprasza także na popisy kabaretów – byli tu Koń Polski, Rak, OTTO, Jerzy Kryszak.
Noclegi w Rewalu to obfita oferta dobrana do potencjału ekonomicznego oraz upodobań turystów. Znajdziemy tutaj pensjonaty, domy wypoczynkowe oraz gościnne, pokoje oraz kwatery i pola namiotowe i kempingi.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem