Niechorze
Letnisko Niechorze położone jest między jeziorem Liwia Łuża a brzegami Bałtyku, z uwagi na na swoje atrakcje jest chętnie odwiedzane przez urlopowiczów. Kąpielisko w tej miejscowości wypoczynkowej funkcjonuje od końca XIX stulecia. Szeroki brzeg morski z wytyczonym kąpieliskiem o rozciągłości 300 m odgrodzona jest od wioski wysokim klifem.
Na klifie dominuje nad otoczeniem druga pod względem wysokości – wysoka na czterdzieści pięć metrów – działająca od 1866 roku latarnia morska. Charakterystyczny ceglany budynek, tworzący bazę latarni, otacza o kwadratowym przekroju wieży latarni następnie, przechodzącą w przekrój ośmiokątny. Sama wieża na wysokości trzydziestu sześciu metrów zakończona jest występem, który jest podstawą tarasu widokowego. Aby dotrzeć na niego, trzeba wspiąć się aż po 210 schodach w środku wieży, jednak widok z tarasu rekompensuje poniesiony przez nas wysiłek. Blask z latarni widzialny jest z około 36 km.
Co więcej w miejscowości Niechorze, wciąż można spotkać zabytkowe domy oraz zagrody rolnicze z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego stulecia, oraz pochodzące z XIX stulecia kamienice. Kolejnym miejscem wspominającym historię w Niechorzu jest zlokalizowane w środku miejscowości Muzeum Rybołówstwa Morskiego udostępnione do zwiedzania w 1994 r. W muzeum można oglądać sprzęt rybacki, przyrządy nawigacyjne, łodzie rybackie, spreparowane ryby, dokumenty, archiwalne zdjęcia oraz wiele innych eksponatów ukazujących specyfikę fachu rybaka. Charakterystyczne dla muzeum jest wejście do muzeum, które prowadzi przez rozpołowioną łódź rybacką. Niechorze, głównie dzieci, ale też dorosłych może zainteresować wizytą w Parku Miniatur Latarni Morskich. Tu, na jednym placu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim wybrzeża Bałtyku bardzo dokładnie odwzorowane w skali 1:10.
Znajdujące się na południu Niechorza jez. Liwia Łuża to od końca lat 50-tych ubiegłego stulecia rezerwat ornitologiczny obejmujący jezioro oraz jego sąsiedztwo. Jezioro jest bardzo płytkie, albowiem jego średnia głębokość nie przekracza jednego metra, z specyficzną roślinnością wynurzoną – wysepkami trzcinowymi. Trzciny obrastają również pas nadbrzeżny jeziora w szerokości od 5 do 60 metrów. Jezioro stwarza doskonałe warunki do lęgu dzikiego łabędzia a także innych gatunków ptactwa wodno-błotnego.
Niechorze to też miejsce do wędrówek tak jak rowerowych jak i pieszych. Wyznaczone w tej okolicy szlaki dookoła jeziora i nowa wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System pomagają w tej formie odpoczynku.Przez miejscowość przechodzi także linia zabytkowej, ciągle aktywnej, kolei wąskotorowej z dworcem z przełomu XIX/XX wieku. W sezonie letnim warto skorzystać z wycieczki Ciuchcią Retro z zabytkową lokomotywą parową.
Noclegi w Niechorzu zaspokoją oczekiwania każdego wczasowicza, proponując standard odpowiedni do oczekiwań a także zasobności „kieszeni”. Tutaj: www.niechorze.com.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz pełną ofertę przedstawiającą noclegi w Niechorzu.