Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Pogorzelica

Pogorzelica

W gminie Rewal, około 8 km w kierunku wschodnim od Rewala wśród lasów sosnowo – świerkowych znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Pogorzelica. W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy znajduje się Niechorze – miejscowości rozdziela kanał Liwka stanowiący połączenie jez. Liwia Łuża z morzem.
Położenie w oddali od aglomeracji miejskich, wśród żywicznych lasów sprzyja wypoczynkowi.

Nie brak w tej okolicy ścieżek i szlaków turystycznych. Pogorzelica jest zatem znakomita na letnie kolonie dla dzieci i młodzieży, zielone szkoły a także na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od lat aranżowane są tu obozy harcerskie pod namiotami.
W wiosce Pogorzelica funkcjonuje także dużo ośrodków SPA, sanatoryjnych – gros z nich działa przez 12 miesięcy w roku. Wspomaga się w nich terapia schorzeń układu oddechowego, krążenia. Nie brakuje również inhalacji, zabiegów kriogenicznych, bądź kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych wczasowiczów.
Z wycieczek – warto udać się, nawet piechotą, do latarni morskiej w sąsiadującej miejscowości Niechorze. wykonany z cegły budynek, stanowiący podstawę latarni, stoi na urwisku. Wieża o wysokości 36 metrów początkowo ma kwadratowy przekrój, później przekształca się w ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania dla wczasowiczów, niestety, z przyczyny popularności, w szczycie sezonu wakacyjnego trzeba chwilę poczekać, żeby wspiąć się na taras widokowy, ale panorama z niego wynagradza poniesiony trud.
Plaża to podstawowa przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Szeroka, piaszczysta plaża z klifowym brzegiem. Żeby dojść na plażę należy przebyć urwisko, w sezonie wakacyjnym wyznaczane jest tutaj strzeżone kąpielisko długie na około 100 metrów.
Bezsporną ciekawostką, przede wszystkim dla dzieci, jest przebiegająca w tej okolicy, czynna linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. W sezonie urlopowym kursuje skład w stylu retro ciągnięty przez zabytkowy parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Swoją drogą, można zwiedzić atrakcyjne ruiny kościoła w Trzęsaczu. W sezonie 2012 kolej przechodziła rewitalizację i z początkiem lata 2013 będzie witać urlopowiczów jeszcze piękniejsza.
Pogorzelica może pochwalić się bogatą oraz rozmaitą bazą noclegową. Oprócz wzmiankowanych już infrastrukturą kolonijną, i ośrodków SPA na noclegi w Pogorzelicy składają się także domki wakacyjne, domy gościnne, kwatery prywatne oraz pokoje.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem