Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to zapewne najbardziej rozpoznawalna miejscowość w nadmorskiej gminie Rewal. Tą popularność zawdzięcza pozostałościom kościoła wybudowanego w średniowieczu. Kościół został wybudowany ok 2 kilometrów od skarpy, z czasem Bałtyk zabierał jednak brzeg i w tysiąc osiemset dwudziestym r. od skarpy kościół dzieliło raptem 13 m. Morze Bałtyckie było nieposkromione i w 1901 roku runęła pierwsza, północna ściana kościoła.

Ostatnie osunięcie było w 1994 r. pozostawiając ledwo szczątki ostatniej południowej ściany. Obecnie klifowy brzeg jest pieczołowicie chroniony przed abrazyjną aktywnością Morza Bałtyckiego. Po obejrzeniu pozostałości kościoła, warto udać się do kościoła w środku miejscowości lub zespołu pałacowo folwarcznego z II-giej poł. osiemnastego w. z ogromnym parkiem w którym znajdują się stare lipy drobnolistne – monumenty przyrody.
Trzęsacz to oczywiście również uroki kąpieli morskich i plażowania – plaża jest strzeżona i piaszczysta z kolorowymi kamykami. Co prawda, na plażę, ze względu na wysokie urwisko, prowadzą strome schody, jakkolwiek za to na przedłużeniu ich, utworzono taras widokowy, można stąd zachwycać się panoramą morza i resztek kościoła.
Następną ciekawostką tej nadmorskiej miejscowości stanowi przebiegająca tędy, czynna linia kolejki wąskotorowej z Niechorza aż do Gryfic. W czasie wakacji warto skorzystać z przejażdżki drewnianymi wagonikami w kolorycie retro ciągniętym przez lokomotywę parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz – zwłaszcza pociechy będą zadowolone z tej wyprawy. W sezonie 2012 kolejka przechodziła renowację i z początkiem lata 2013 powita turystów jeszcze piękniejsza.
Jak już będziemy w Trzęsaczu można wybrać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Można tutaj skorzystać z nauki jeździectwa, albo doskonalić swe umiejętności hippiczne.
Analizując przedstawione powyżej atrakcje miejscowości wypada rozważyć czy nie warto udać się do Trzęsacza na wakacje. Noclegi w Trzęsaczu, (www.trzesacz.info.pl/noclegi/wszystkie) wzorem w wielu nadmorskich wczasowiskach, to bogata oferta tak jak pod względem ekonomicznym tak jak i pod względem proponowanego standardu i luksusu.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem