Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Puck

Puck

Nad zat. Pucką, między Władysławowem a Gdynią leży około 11-to tysięczne miasteczko powiatowe – Puck. Dzieje Pucka sięgają XII wieku, a już w I-szej połowie wieku XIII-tego uzyskał statut miasta. Puckiem przez te wszystkie lata władali Książęta Pomorscy, Krzyżacy, ba nawet król Szwecji oraz oczywiście Polacy i Prusacy.

Dlatego też, w mieście co i rusz natykamy się na zabytki: barokowy, szachulcowy szpital dla ubogich – aktualnie Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII-tego w. (kościół ten jest celem tradycyjnej pielgrzymki łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX stulecia z XIX-wiecznym ratuszem miejskim. Co więcej, w mieście natknąć się można na charakterystyczne dla tego regionu domy ryglowe.
Puck to oczywiście obiekt wyjazdów wakacyjnych tysięcy Polaków. Kusi ich dogodne położenie, piaszczyste plaże ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, molem spacerowym, malowniczym portem rybackim i jachtowym. Ze względu na położenie nad zatoką  – najlepszym w Polsce położeniem do oddawania się windsurfingowi i kitesurfingowi – tutejsze plaże pełne są barwnych żagli i latawcy. Można tu również podziwiać imponujące jachty pływające po zatoce Puckiej, a również wybrać się stąd na wycieczkę po niej.
Rzecz jasna w Pucku i jego okolicy wyznaczonych jest wiele szlaków do turystyki pieszej i rowerowej. Wczasowicze rozważający noclegi nad morzem oraz decydujący się na Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich przeróżna baza gastronomiczna: kawiarnie, lodziarnie, smażalnie, restauracje, bary i budki z kebabem, hamburgerami i lodami. Podobnie przeróżna jest baza noclegowa. Wyrafinowane apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe, domki letniskowe jak i tanie kwatery prywatne – całość komponuje się na noclegi w Pucku.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem