Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Gdynia

Gdynia

Jedno z miast Trójmiasta – Gdynia to mające najwięcej mieszkańców miasto w naszym kraju nie będące miastem wojewódzkim – mieszka tutaj bez mała ćwierć miliona mieszkańców. Jest jednocześnie najmłodszym miastem w Trójmieście – prawa miejskie Gdynia uzyskała w dwudziestoleciu międzywojennym.

Gdynia, mimo że jej dzieje sięgają XIII wieku, rozpoczęła się w zasadzie rozwijać dopiero w latach 20 XX wieku. Decydująca była budowa portu wojennego i morskiego – umożliwiającego dostęp do Morza Bałtyckiego II Rzeczypospolitej – zanim rozpoczęła się Druga Wojna Światowa zamieszkiwało ją bez mała 130 tysięcy mieszkańców. Gdynia to 2, biorąc pod uwagę przeładunek, krajowy port morski, specjalizujący się zasadniczo obsługą kontenerów. Jednocześnie to główny port pasażerski trójmiasta, to stąd odchodzą do Szwecji promy. To także duży port rybacki, a na Oksywiu znajduje się port wojenny – zasadnicza baza morska Trzeciej Flotylli Okrętów MW. W Gdyni położona jest dodatkowo największa w Trójmieście przystań żeglarska. Może ona przyjąć aż do 300 jachtów, długich na 24 m i zanurzeniu do 3 metrów. Odbywa się tutaj dużo imprez żeglarskich jak np The Culture Tall Ships Regatta. Zaletą przystani jest to, że położona jest ona niemal w centrum miasta, w ciągu 10 minut żeglarze mogą dotrzeć się na centralne ulice miasta.
W Gdyni ma miejsce bardzo dużo wydarzeń kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 r., festiwal polskiego kina – Gdynia Film Festival – filmy walczą o Złote Lwy – główną nagrodę.
Gdynia to dla dużej ilości Polaków – miejsce wczasów nad Morzem Bałtyckim. Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji tworzy tutaj cztery kąpieliska: Śródmieście, Babie Doły, Redłowo i Orłowo. Długość strzeżonych kąpielisk to 100-200 metrów, a codziennie bezpieczeństwa kąpiących się strzeże 35 WOPR-owców.
W Gdyni każdy urlopowicz odnajdzie dostosowany dla siebie nocleg. Od wygodnych hoteli i apartamentów, przez ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty, aż po pola namiotowe.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem