Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Pobierowo

Pobierowo

O ile ktoś wypatruje faktycznie porządnej plaży, chce odpoczywać pośród sosnowego lasu, z dala od miejskiego zgiełku – Pobierowo będzie wspaniałym miejscem. Pobierowo swoją turystyczną historię rozpoczęło w początkach XX w. kiedy rozpoczęto sprzedawać leśne działki pod budowę domków wczasowych. Do początku II-giej Wojny Światowej powstało na tych terenach ok tysiąc domków.

Było to jedno z ulubionych miejsc sezonowego wypoczynku mieszkańców Berlina. Utworzono też sieć połączeń autobusowych z Berlinem na tę okoliczność.
Pobierowo to nie wyłącznie ładna, ale przede wszystkim zadbana plaża. Niedowiarków może przekona o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, jaki przyznawany jest tylko takim plażom, które spełniają wysokie zasady czystości środowiska, gospodarki ściekowej, jak również terenów otaczających kąpielisko. Pobierowo było jedną z pierwszych nadmorskich miejscowości, którym przyznano certyfikat Błękitnej Flagi. By dostać się na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Centralne przejście prowadzące na plażę nie jest strome i przejście nim nie powinno być problematyczne dla żadnego plażowicza. Jedną z popularnych propozycji, wspomaganą przez regionalne władze, jest wakacyjna Akademia Słońca. To zajęcia pokazujące, iż plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Zajęcia sportowe i/lub rekreacyjne dostosowane są nie tylko dla dzieci i ich rodziców ale także dla seniorów. Dla potrzeb Akademii Słońca wydzielono fragment pobierowskiej plaży, gdzie zorganizowano miejsca do uprawiania sportów i boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod okiem instruktora można ćwiczyć, tańczyć a nawet medytować. Do tego miejscowość ta położona jest dosłownie wśród sosnowego lasu co zapewnia szczególny mikroklimat.
Ciche i statyczne wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, razem z początkiem wakacji zamienia się w aktywny kurort. Wtenczas, by spełnić potrzeby zjeżdżających tu tłumnie wczasowiczów, w miejscowości sprawnie rozpoczynają działalność stoiska pamiątkarskie, sklepiki, bary oraz centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim restauracje i kawiarnie rozpoczynają „sezon”. Podobnie baza noclegowa, na którą składają się rozmaitego rodzaju ośrodki wczasowe, pensjonaty i domy wypoczynkowe, przeważnie jest dostępna w sezonie późnowiosennym i letnim, chociaż z każdym rokiem przybywa także obiektów całorocznych, oferujących noclegi w Pobierowie  przez cały rok.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem