Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to mała wioska (nieco ponad 120 mieszkańców) znajdująca się pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Gmina ma tu znaczny udział w schludnym wyglądzie nie wyłącznie Rewala ale i pobliskich wsi. Nade wszystko, jest tutaj schludno, są szerokie chodniki, ścieżki rowerowe, sporo ławeczek, kwiatów oraz…

koszy na śmieci. Oprócz tego, wiele kąpielisk w tych miejscowościach, w tym w Pustkowie, jest wielokrotnie wyróżnianych renomowaną „Błękitną Flagą”.
Lokalizacja w rewalskiej gminie ma jeszcze inne walory – w pobliżu, w Trzęsaczu (ok 1,5 kilometra) leży stacja Rewalskiej Kolei Wąskotorowej. W wakacje warto udać się na wycieczkę pociągiem retro z dawnym parowozem na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie funkcjonuje także Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów, wyraźną zaletą wypożyczalni jest to, że rowery można wypożyczyć w jednym z punktów zaś natomiast oddać innym. Na dodatek, za przewóz roweru z rewalskiej wypożyczalni nie obciąża opłatami Rewalska Kolej.
Jak ktoś wybiera noclegi nad morzem to chce relaksować się na plaży. Plaża w Pustkowie położona jest u podnóża niewysokiej skarpy, jest piaszczysta a także dość szeroka. Kolejnym plusem dla rodziców z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych wczasowiczów jest wejście na plażę dopasowane dla wózków. Strzeżona część kąpieliska ma długość 200 m. Jest w tej okolicy również dużo trenów dogodnych do spacerowania.
Od paru lat Pustkowo chwali się niezwykłą ciekawostkę – to replika krzyża, jaki jest na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż nad morzem, na klifie. Nawiązuje on do słów papieża Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale – że patrzy na Polskę od Tatr aż po Morze Bałtyckie.
Pustkowo to dodatkowo kapitalna baza wyprawowa dla urlopowiczów, jacy ubóstwiają zwiedzać okolicę. Do Międzyzdrojów i Świnoujścia jest ok 40 kilometrów, w przeciwnym kierunku, w analogicznej odległości znajduje się Kołobrzeg. Z kolei, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), warto udać się w rejs po morzu albo Zalewie Kamieńskim.
Pustkowo dysponuje dość dużą bazą gastronomiczną, na którą składają się względnie nieduże obiekty: smażalnie ryb, bary z letnimi ogródkami, budki z hamburgerami i lodami, goframi. Noclegi w Pustkowie to głównie domki letniskowe, domy gościnne, pokoje i kwatery oraz campingi.

Informacje na podstawie: www.pustkowo.info.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem