Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Kołczewo

Kołczewo

Kołczewo, położone na wyspie Wolin, w sąsiedztwie lasów i jezior, to jedno z miejsc nad morzem doskonałe dla urlopowiczów chcących odpocząć od gwaru dużych miast.
W pobliżu leży dużo jezior, a na południu wioski jest dość duże jezioro o takiej samej nazwie co wieś – Kołczewo. Z kolei ok dwa i pół kilometra na północny – wschód leży rozległe jez. Koprowo.

Przy jeziorze Kołczewo latem działa stanica wodna, skąd można wynająć kajak, łódkę bądź rower wodny i korzystać z aktywnego wypoczynku nad wodą.
Wprawdzie, Kołczewo jest lekko oddalone od brzegu morskiego (dwa, trzy km), można jednakże podjechać do Międzywodzia czy Wisełki i stamtąd wybrać się już piechotą na plażę. Można także wyruszyć na piaszczysty brzeg dróżką wśród lasów pieszo lub rowerem bezpośrednio z Kołczewa. Okoliczne plaże są niezbyt szerokie, ale piaszczyste, z charakterem dzikiej, odludnej plaży.
W Kołczewie odkryjemy też przykładowo zabytkowy, pochodzący z XIX wieku kościół, a również zabytkowy, również dziewiętnastowieczny dworek, niegdyś szkoła. Tuż przy dworku rosną dwa ogromne jesiony Przemko i Miłko – pomniki natury.
Wieś docenią także fanatycy golfa. To w tym miejscu zlokalizowany jest Amber Baltic – klub golfowy – 27-dołkowy kompleks. Można tutaj na wczasach pograć w golfa, albo zacząć przygodę z tym sportem – korzystając z nauki z osobistym trenerem.
Baza turystyczna to nade wszystko gospodarstwa agroturystyczne i domy oferujące kwatery oraz pokoje w Kołczewie, ale są tutaj również apartamenty dla wymagających turystów. W otoczeniu okolicznych lasów znajdziemy również pola namiotowe i campingi. Dlatego, szukając wytchnienia od codziennego zgiełku miasta, wybierając noclegi nad morzem warto zastanowić się nad pobytem w Kołczewie.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem