Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Ostrowo

Ostrowo

Pomiędzy Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie położona jest licząca około 500 stałych mieszkańców miejscowość Ostrowo. Okolica znajdującego się na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była niegdyś niejednokrotnie zatapiana i tereny na wzniesieniu były wyspą – stąd też nazwa miejscowości (ostrów – wyspa).

Chociaż do plaży jest w przybliżeniu 1 km, to wyznaczone są tu dwa strzeżone letnie kąpieliska. Plaża z kolei jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamyków. Specjalnego czaru dodaje jej wpływająca Czarna Woda – okoliczna rzeczka. Ostrowo to oaza spokoju, nieopodal znacznych ośrodków turystycznych – Jastrzębia Góra (ok 4 km), Władysławowo (około 10 km). Z tego miejsca blisko też do pełnego atrakcji Trójmiasta czy na Mierzeję Helską.

Lokalizacja ta spodoba się amatorom przyrody. Umiejscowiono tu rezerwat przyrody „Bielawskie Błota” – nazwa wywodzi się od białego puchu wełnianek, na masową skalę kwitnących tutaj każdego roku w maju. To miejsce, w jakim zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w trakcie swych wędrówek – np żurawie. Wyznaczone są tutaj także dwa rezerwaty: „Woskownicy Bielawskiego Błota” oraz „Moroszka Bielawskiego Błota”. W lesie znajduje się wieża widokowa.

W wiosce Ostrowo pielęgnuje się również tradycje kaszubskie, nazwy pensjonatów, barów mają kaszubskie nazwy, w noc świętojańską płoną sobótkowe ognie, a w czasie Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – chodzą gromady wielobarwnych kaszubskich przebierańców.

Latem miejscowość odwiedza ok 2 tysięcy urlopowiczów. Żeby zaspokoić ich potrzeby działa w tym miejscu dużo barów, smażalni i budek z kebabem, hamburgerami. Natomiast noclegi w Ostrowie to rozmaita propozycja: ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery w Ostrowie.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem