Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Międzywodzie

Międzywodzie

Międzywodzie to niewielka miejscowość urlopowa umiejscowiona na Mierzei Międzywodzkiej pomiędzy skrajem morza oraz wodami Zal. Kamieńskiego. Miejscowość leży na pierwszej ze względu na wielkość naszej wyspie – Wolinie, wśród malowniczych lasów sosnowych oraz mieszanych.

Letnisko bardzo dobrze przygotowane jest do urlopowania, zapewnia atrakcyjne noclegi nad morzem, szczególnie dla osób z problemami ruchowymi – niskie i gładkie deptaki ułatwiają przemieszczanie się, a od ulicy Zwycięstwa nad morze prowadzi wejście dopasowane dla wymagań osób poruszających się na wózkach. Pasjonaci piaszczystych, szerokich, czystych plaż nie będą mieli powodów do narzekań na plażę w miejscowości. Kąpielisko, w wakacje pilnowane przez ratowników, ma długość około sześćset m, a umiejscowione jest na wysokości pomiędzy przedłużeniem ulic Westerplatte oraz Szkolnej.
Międzywodzie, z uwagi na sąsiedztwo Zalewu Kamieńskiego, to też wzięte miejsce dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy i żeglarzy. Na amatorów żagli czeka w pełni odbudowany oraz zaadaptowany do standardów europejskich pirs. Kolejnym walorem tego letniska, dzięki położeniu na Wolinie, to pobliże Wolińskiego Parku, wraz z zagrodą żubrów. Zagroda ta to też miejsce powrotu do zdrowia też innych typów zwierząt, w odrębnych wybiegach znajdują się : dziki, jelenie oraz orły bieliki. Po wydobrzeniu, zwierzęta uwalniane są.
Mając na uwadze intensywny ruch turystyczny w wakacje, zalecamy dojazd do Międzywodzia przez miejscowość Wolin natomiast sugerujemy wymijać znacznie bardziej zatłoczony Kamień Pomorski.
Noclegi w Międzywodziu to przeróżna oferta pensjonatów, domów wczasowych, pokoi gościnnych oraz kwater.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem