Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Wisełka

Wisełka

Niedaleko znanego kurortu Międzyzdroje – dziesięć km na wschód leży maleńka miejscowość turystyczna – Wisełka. Położona na brzegu Wolińskiego Parku Narodowego, pośród lasów sosnowych, z licznymi trasami do wędrówki rowerowej i pieszej – to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla rodzin a też wszystkich osób lubiących ciszę i spokój.

Wisełkę od brzegu morskiego dzieli mniej więcej tysiąc dwieście m. Jednakże, droga prowadzi poprzez sosnowy las z domieszką buczyny, i sama jest już wyjątkową atrakcją. Z kolei plaża, leżąca przy klifie, jest raczej wąska, ale z kolei piaszczysta i ma charakter dzikiej plaży. Morska woda, jak na nasze morze jest tutaj całkiem ciepła, a zapewne cieplejsza niż np w Kołobrzegu.
Na południu wsi leży z kolei niewielkie jeziorko Wisełka (ok 20 ha) ma piaszczyste, swobodnie dostępne brzegi – tutaj także jest plaża. Można tu wypożyczyć żaglówkę, łódkę. To miejsce upodobali sobie wędkarze, można w tej okolicy złowić takie ryby jak szczupak czy okoń, a pobliskie lasy pełne są grzybów.
Nieopodal Wisełki na wzniesieniu o wysokości 75 m zlokalizowana jest latarnia Kikut. Sama wieża latarni, zbudowana z kamieni i cegły, ma w przybliżeniu osiemnaście m. Uruchomiona w 1962 roku i jest w pełni zautomatyzowana, a odległość z jakiej widać jej światło to w przybliżeniu 30 kilometrów. Na nieszczęście nie jest ona udostępniona do zwiedzania, jednakże warto ją choćby zobaczyć.
Mimo, że Wisełka to małą wioska jest dobrze przystosowana do przyjęcia urlopowiczów i zapewnia im noclegi nad morzem. Działa tu dużo pensjonatów, pochodzących z początków dwudziestego stulecia, ośrodków wczasowych, domów wczasowych oferujących pokoje oraz kwatery w Wisełce. Baza gastronomiczna jest także bogata, a do Wisełki można dojechać autobusem.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem