Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Michałowice

Michałowice

Michałowice

Jedna z legend mówi, iż Michałowice założyli w XVII stuleciu trzej bracia Michałowie. Mieli to być religijni wygnańcy z Czech po wojnie XXX-letniej. W tamtym czasie, w Czechach, nastąpiła ponowna katolicyzacja i protestantom odbierano majątki i powierzano je osadnikom niemieckim. Wielu Czechów znalazło w owym czasie kryjówkę w Karkonoszach.

Michałowice leżą u stóp Karkonoszy, z urokliwym widokiem na Śnieżne Kotły i Wielki Szyszak. W pobliżu znajdują się niższe szczyty przykładowo Drewniak bądź Grzybowiec. To wyśmienita baza wypadowa do wędrówek po Karkonoszach – przykładowo wędrówka na Wielki Szyszak zajmuje ok 2 godzin 15 minut. Tyle samo zajmuje wędrówka do schroniska pod Łabskim Szczytem lub Zamku Chojnik. Karkonosze są również życzliwe rowerzystom – wytyczonych jest w tej okolicy sporo szlaków, po których mogą się przemieszczać fanatycy dwóch kółek – nawet w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Organizowane są w tej okolicy także zawody kolarstwa górskiego. W okresie zimowym oczywiście, Michałowice i okolica zapraszają pasjonatów nart, tak zjazdowych jak i biegowych.

Michałowice polubili także artyści – tworzy tu i mieszka artysta malarz Paweł Trybalski – przedstawiciel malarstwa metaforycznego i surrealizmu. Działają tutaj również 2 małe teatry Teatr Cinema i Teatr Nasz, grające kabarety i spektakle.

Niedaleko stąd do Jeleniej Góry (około 14 km do centrum), Cieplic (około 10 km), Szklarskiej Poręby (ok 7 km), Harrachova w Czechach (18 km) lub stolicy Czech – Pragi (około 130 km).

Na stronie: www.michalowice.net.pl przeczytasz więcej o Michałowicach, zobaczysz galerię zdjęć i opis atrakcji w Michałowicach.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem