Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Łeba

Łeba hotel

Jeśli rozważamy popularne kurorty nadmorskie, naturalnie w tym zbiorze znajdzie się Łeba. Kurort zlokalizowany jest między dwoma jeziorami Sarbsko oraz Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. Ostatnio, w 2007 roku, mająca niecałe cztery tys. mieszkańców Łeba celebrowała 650-lecie nadania statutu miasta, miasto jest również siedzibą władz gminnych.

Na zachód od miasta rozpościera się Słowiński Park ze legendarnymi lotnymi wydmami, jeziorem Gardno oraz Łabsko. W kierunku wschodnim od miasta również chroni się naturę – w 1976 r. utworzono Rezerwat Mierzeja Sarbska z porośniętymi lasem wydmami.W miejscowości z tak długą przeszłością łatwo natknąć się na zabytki – np z prawie sto lat młodszą szkieletową wieżą. Na zachodnim brzegu rzeki Łeba zobaczyć można szczątki murów wcześniejszego, gotyckiego kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja z 14 stulecia.
Niemniej jednak zabytki to nie najistotniejszy powód wizyty tysięcy urlopowiczów co roku. Jest nią morze i piaszczysty brzeg z mnogością atrakcji. Łeba posiada więcej niż dziesięć km okazałych, o jasnożółtym, drobnym piasku plaż. W sezonie wczasowym urządzane są w tej okolicy dwa spore strzeżone kąpieliska, a długość plaż powoduje, iż każdy znajdzie coś dla siebie – tłumne, wielobarwne fragmenty, jak i bez mała opuszczone, dzikie plaże.
Łeba to też miejsce czynnego odpoczynku. Warto tu udać się na przechadzkę jednym z wyznaczonych szlaków: północnym, spacerowym bądź południowym – wiodą one poprzez malownicze obszary, głównie do Słowińskiego Parku czy dookoła pobliskich jezior. To miejsce lubią też windsurferzy – aranżowane są w tej okolicy mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa z wypożyczalnią sprzętu. Są tutaj również trasy dla kajakarzy o różnym szczeblu trudności, a każdych wczasowiczów zapraszają statki spacerowe oferujące wycieczki po jeziorze Łabsko i Morzu Bałtyckim.
Łeba to niezbicie ludny kurort, ze wszelkimi tego następstwami. Odnajdziemy tu całe zatrzęsienie wszelkich punktów gastronomicznych, restauracji, kafejek, potężną ilość budek z pamiątkami oraz różnorodną bazę noclegową. Apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, kwatery a również pokoje w Łebie. Jest w tym miejscu wszystko o czym tylko wczasowicze pomyślą. Pełna oferta noclegów w Łebie dostępna jest na stronie: http://www.leba.info.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem