Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Łazy

Łazy

Łazy to zachwycająca, morska wioska położona blisko Mielna. Szczególne położenie pomiędzy Bałtykiem a dwoma jez. Bukowo i Jamno przyciąga zarówno urlopowiczów i wędkarzy.
Jezioro Jamno – dziewiąte pod względem powierzchni jezioro w kraju. Obejmuje powierzchnię ponad dwa tysiące ha. Wbrew dużej powierzchni to nader płytkie jezioro.

Przeciętna głębokość to w przybliżeniu 1,5 m a maksymalna ok czterech. Po Jamnie można również udać się na wycieczkę statkiem.
Na wszystkich pragnących bliskiego kontaktu z przyrodą czeka Rezerwat Łazy. Rezerwat to obszar bagienno lesisty o powierzchni lekko powyżej dwustu dwudziestu hektarów zorganizowany w 2007 roku. Strzeże się w nim ekosystem leśny i torfowiskowy, a przede wszystkim unikalne i specyficzne dla tego obszaru typy flory np: woskownicę europejską oraz storczyka Fuchsa. Rezerwat jest częścią obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla fascynatów kąpieli morskich oraz słonecznych zaletą letniska będzie piaszczysta, szeroka, dzika i piękna plaża w Łazach, o komfortowych dojściach do morza, jednakże niezbyt szeroka. Charakteryzuje się także nieregularnym kształtem linii brzegowej. Zakończona jest wydmami o niedużej wysokości, porośniętymi uroczym lasem sosnowym i trawami, z kolei same wejścia są najczęściej zaopatrzone w wygodne schody. Ten las ma duże właściwości medyczne – wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych. Dodatkowo najbliższą okolicę można podziwiać z wieży obserwacyjnej.
Niedaleko za wydmą umiejscowione są pierwsze zabudowania – na ogół są to domy gościnne, ośrodki wczasowe oraz pensjonaty oferujące kwatery i pokoje w Łazach. Z nich jest naprawdę blisko na plażę. W związku z tym urlopowicze, lubiący mieszkać niedaleko plaży i morza, niejednokrotnie decydują się na noclegi w Łazach.
Prócz miłośników morskich fal oraz plażowania, do Łazów – ze względu na bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o przyzwoicie zagospodarowanych krajach – przybywają tu miłośnicy sportów wodnych (kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą kupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na 2 wędki w rejonie całego Jamna – można tu złowić sieję, sandacza, okonia, węgorza. Najwięcej jednakowoż jest tzw. drobnej ryby.
Aby dowiedzieć się więcej o Łazach zapraszamy na stronę: www.lazy.net.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem