Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadbałtycka wioska uzdrowiskowa, ciekawie zlokalizowana po środku Wybrzeża Słowińskiego. Bałtyk ogranicza Dąbki od północy za to od południa graniczy z nim duże, gdyż o powierzchni mniej więcej 18 kilometrów kwadratowych jez. Bukowo.

Taka lokalizacja sprzyja ożywieniu turystyki, a szczególnie aktywnego odpoczynku – duża liczba szlaków rowerowych i pieszych zachęca do wycieczek, natomiast porządnie zagospodarowane wybrzeże jeziora zaprasza wielbicieli sportów wodnych (na przykład żeglarzy) i wędkarzy. Zlokalizowane tutaj wypożyczalnie proponują wyposażenie wodniacki, z kolei szkółki – zajęcia kitesurfingu, żeglarstwa, windsurfingu oraz innych dyscyplin. Na jeziorze działa też marina żeglarska, a w sezonie wakacyjnym po jeziorze pływa mały stateczek spacerowy.
Zaiste, najważniejszą atrakcją Dąbek jest pobliże Morza Bałtyckiego i nadmorska plaża, która jest szeroka oraz piaszczysta. Na piaszczystej plaży, gdzieniegdzie w okolicy samego zejścia do wody, napotkać można piękne, wielokolorowe, małe kamyczki, a niekiedy fragmenty bursztynu – złota Bałtyku. Wzdłuż piaszczystego brzegu, wśród rosnącego na wydmach, lasu sosnowego, rozciąga się całkiem długa, bowiem aż sześciokilometrowa promenada.
Dąbki, ze względu na zdrowy mikroklimat – morskie i czyste powietrze pełne jodu, łączące się z aromatem okolicznych drzew iglastych oraz dużych lasów, również dużą wilgotność powietrza – zdobyły w 2007 r. stan prawny uzdrowiska.
Dlatego, wyjąwszy zwykłych urlopowiczów oraz wędkarzy, do Dąbek przez 365 dni w roku przybywają kuracjusze. Leczy się w tym miejscu m.in. rozliczne dolegliwości reumatyczne, kardiologiczne, choroby układu oddechowego oraz nerwice.
Więcej o Dąbkach przeczytasz na stronie: http://www.dabki.info.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem