Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Bobolin

Bobolin plaża

Bobolin to mała miejscowość wczasowa w gminie Darłowo, usytuowany między Dąbkami (3 km) a Darłowem (5 kilometrów). Bobolin stanowi część uzdrowiska Dąbki. Położony wśród lasów iglastych, w oddaleniu od dużych miast, z czystymi plażami. To znakomite wprost miejsce do spędzenia wakacji dla osób z dziećmi oraz wszystkich, którzy poszukują wytchnienia.

To również znakomite miejsce do wypraw rowerowych – poprzez miejscowość przebiega kilka szlaków rowerowych – i spacerów. W miejscowości znajduje się też gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną koni. Można w tym miejscu jednocześnie wypocząć nad morzem oraz skorzystać z jazdy konnej czy też pobrać parę lekcji hippiki.
Bobolin posiada też dostęp do plaży morskiej. Od głównej szosy przechodzącej przez Bobolin, łączącej Dąbki z Darłowem, do do brzegu morskiego jest około kilometra. Jednakże część obiektów turystycznych znajduje się bliżej brzegu morskiego. Miejscowa plaża jest szeroka, piaszczysta i nie jest na niej zbyt tłoczno. Na plaży znajdują się także betonowe bunkry. Dojście na plażę prowadzi deptakiem przez sosnowy las.
W samym Bobolinie nie ma zbyt wielu sklepów ani obiektów gastronomicznych – zawsze można udać się do nich do sąsiedniego Darłowa bądź Dąbek. Z kolei baza turystyczna to w większości wypadków domki wakacyjne, domy gościnne, oferujące pokoje i kwatery oraz gospodarstwa agroturystyczne. Pełną propozycję prezentującą noclegi w Bobolinie znajdziesz na stronie: http://www.bobolin.net.pl/bobolin_noclegi.php.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem