Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Darłowo

Darłowo

Darłowo czarująca miejscowość położona blisko ujścia rzeczki Wieprzy do Bałtyku, posiadające cenne, olśniewające zabytki architektury oraz bujną historię. Darłowo to nie jedynie zachwycające zabytki, ale także leczniczy mikroklimat, 20 km szerokich plaż oraz niezanieczyszczone środowisko naturalne. Wdzięk tego miasta przyciąga co roku rzesze odwiedzających.

Z racji niewielkiego oddalenia od plaży, w południowej części miejscowości Darłowo, a także w centrum noclegi są przeważnie tańsze toteż stanowią idealną opcję dla letników planujących urlop w ekonomicznej wersji.
Pierwsze wzmianki na temat Darłowa pochodzą z jedenastego wieku, kiedy to na położeniu obecnego miasta Darłowo istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się zwykłymi dla regionu zajęciami – tkactwem, rybołówstwem bądź żeglarstwem. Prawa miejskie zostały nadane z początkiem 14. wieku co, zintensyfikowało rozrost Darłowa a także pozwoliło w połowie XIV w. budować zamek książęcy.
Dzisiaj średniowieczny zamek książęcy jest udostępniony do odwiedzania i pełni funkcję muzeum. Nie licząc wystaw stałych, tworzone tam są nader zajmujące ekspozycje czasowe. Poza tym na zamku aranżowana jest spora ilość imprez kulturalnych.Z zabytkowych budynków warto jeszcze wyszczególnić kościoły: Mariacki, św. Gertrudy i św. Jerzego lub Kamienną Bramę – ślad fortyfikacji miejskich.
Najsłynniejsza dzielnica Darłowa – Darłówko zlokalizowana jest nad samym morzem. W Darłówku znajduje się również port rybacki, przeładunkowy a także turystyczny. Odwiedzający mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu m i zanurzeniu aż do 4 m. Przy wschodnim fragmencie nabrzeża stoją statki wycieczkowe, proponujące letnikom wyprawy po Bałtyku.
Obok wejścia do portu zlokalizowana jest latarnia morska. Dzisiaj wieża latarni ma wysokość 22 metry. Latarnię wybudowano w 19. wieku jej wieża była wtedy sporo niższa i dopiero dodatkowe naprawy uczyniły z niej pełnoprawną latarnię. Aktualnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 r., kiedy to miał miejsce ostatnia naprawa budynku.Tak by Jachty, kutry, statki zdołały wypływać w morze, na rzece pobudowano osobliwy, rozsuwany most, scalający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Warto go obejrzeć, albowiem jest to pojedyncza taka konstrukcja w Polsce.
Więcej informacji o Darłowie przeczytasz na stronie: http://www.darlowo.com.pl

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem