Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Darłówko

Darłówko z lotu ptaka

Darłówko – przymorska dzielnica pięknego, zabytkowego i pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – umiejscowiona jest przy ujściu rzeki Wieprzy do morza. Atrakcyjna lokalizacja w sąsiedztwie morza, działający pro-zdrowotnie ze względu na wysoką wilgotność i zawartość jodu mikroklimat, powab i zabytki Darłowa, bogactwo atrakcji oraz obfita baza noclegowa oraz gastronomiczna Darłówka skutkują tym, że od dawien dawna przyjeżdżają tutaj na wczasy rzesze urlopowiczów z Polski a także z zagranicy.

Na wczasowiczów oczekuje tu śliczna plaża – a istotnie dwie plaże, jako że tutejsza plaża jest podzielona na wschodnią oraz zachodnią dzięki uchodzącej tu w Morze Bałtyckie rzeczkę. Plaża wschodnia miejscami jest odizolowana od fal morskich większymi kamykami, z kolei urządzano na niej pole do gry w siatkówkę plażową jak również atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnię, trampolinę itd. Plaża zachodnia wybitniej wspomaga plażowanie – jest w znacznym stopniu obszerniejsza oraz piaszczysta, nie ma tutaj również kamieni charakterystycznych dla wschodniej. Na zachodniej plaży zdołamy wypożyczyć sprzęt wodny, bądź wykorzystać ofertę morskich atrakcji.
Bardzo blisko plaży umiejscowione są liczne pensjonaty ośrodki wypoczynkowe a także inne obiekty proponujące noclegi w Darłówku. Na ogół są one nieco droższe od tych, które leżą dalej od brzegu Bałtyku, jakkolwiek nie jest to zasadą. Opłata za nocleg zależy także od typu noclegu oraz komfortu domku, pokoju lub apartamentu.
Do jednych z największych atrakcji miejscowości Darłówko kwalifikują się port oraz latarnia morska. Port ma długość 3 km i pobudowano go przy rzece Wieprzy, tuż u jej ujściem do morza. Port, głównie rybacki, sprawuje prócz tego role turystyczne a także przeładunkowe – cumują tu w dużej liczbie statki wycieczkowe. Stanowi też cel wielu przechadzek letników. Tuż przy wejściu do przystani znajduje się także aktywna latarnia morska – to zbudowany z cegły budynek z dwudziesto dwu metrową wieżą. Latarnię morską pobudowano w 19. wieku a w dzisiejszych czasach jest ona udostępniana do oglądania od czerwca do września włącznie.
Ciekawostką letniska jest niewątpliwie most zbudowany na rzece Wieprzy, scalający obie części Darłówka. To niecodzienny w kraju most o konstrukcji rozsuwanej.Fanatyków militariów a także motoryzacji zainteresuje to, iż w tym miejscu rok rocznie, w ostatnim tygodniu czerwca urządzany jest Zlot Militarnych Pojazdów.
W Darłowie znajdziemy wiele odpowiednio ocalonych zabytków. Wśród nich są średniowieczne świątynie oraz kultowa Kamienna Brama.
W samym środku Darłowa a także na jego brzegach przygotowano też różnorodną bazę noclegową. Z powodu Ze względu na lekkie oddalenie od plaży, noclegi w Darłowie – w południowym jego fragmencie oraz w centrum Darłowa – są na ogół tańsze i stanowią idealną opcję dla wczasowiczów planujących urlop w oszczędnym wariancie.
Na stronie: http://www.darlowko.pl uzyskasz więcej informacji o Darłówku, jego atrakcjach i noclegach w Darłówku.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem