Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Cisowo

Cisowo

W małym oddaleniu od brzegu Bałtyku (mniej więcej 2 kilometry), obok Darłowa i jez. Kopań, na wzgórzu leży miejscowość Cisowo. Przez wiele stuleci Cisowo było wsią rolną. Obecnie Cisowo to też miejscowość turystyczna, nastawiona przede wszystkim na agroturystykę.

Cisowo jest znane z umiejscowionej we wsi elektrowni wiatrowej. Ze względu na ukształtowanie terenu oraz panujące tutaj warunki pogodowe działa w tym miejscu jeden z największych w naszym kraju kompleks wiatraków. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przebiegający poprzez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest określany Szlakiem Wiatrów.
Drugi, znacznie dłuższy (powyżej 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza – prowadzi poprzez okoliczne miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Dąbki, Słowino). Na jego trasie zauważymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: zamki, kościoły, grodziska oraz zabytki budownictwa wiejskiego. Na jego szlaku jest również cisowski, ceglany, pochodzący z XIV w. gotycki kościół.
Żeby dotrzeć do plaży, należy przejść ok dwa kilometry lądu. Lecz Cisowo oferuje także sąsiedztwo jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi i łowić ryby na wędkę. Po okolicy można pospacerować czy zwiedzać sąsiedztwo na rowerze.
Gdyby zatem, ktoś szukał cichego miejsca do wypoczynku, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, a jednocześnie chce mieć zaplecze w postaci dużego ośrodka urlopowego z typowymi letnimi atrakcjami (Darłowo, Darłówko), to Cisowo będzie znakomitym wyborem. Co prawda, nie ma tu hoteli, ponieważ noclegi w Cisowie (http://www.cisowo.pl/noclegi/wszystkie)to zasadniczo agroturystyka oraz domki wakacyjne.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem