Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Latarnia morska Świnoujście

latarnia morska ŚwinoujścieNajwyższa latarnia na naszym wybrzeżu to właśnie Latarnia morska Świnoujście, wysoka na prawie 65 metrów. Pobudowana została z żółtej cegły, w połowie dziewiętnastego wieku na prawym brzegu rzeki Świna. Na początku latarnia morska w Świnoujściu miała przekrój ośmioboczny, ale pod wpływem tutejszych warunków atmosferycznych i sól morskiej konieczny był remont.

Doszło do niego na początku dwudziestego wieku, a na skutek ubytków cegły, zdecydowano się aby zmienić kształt przekroju wieży na okrągły.
Do wieży latarni przylegają, wzniesione z czerwonej cegły, dwa budynki – pomieszczenia dla załogi i miejsce dla urządzeń radiolatarni, ponieważ to również radiolatarnia, emituje sygnał radiowy SW alfabetem Morse`a. Pod koniec XX wieku wykonano ostatni remont całego obiektu i wraz z rokiem 2000 udostępniono latarnię turystom do zwiedzania. Na taras widokowy prowadzą okrągłe kamienne schody. Do latarni można dostać się samochodem, autobusem z dworca PKP lub dopłynąć statkiem. Korzystając z noclegów nad morzem w okolicach Świnoujścia warto zwiedzić tutejszą latarnię.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem