Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Międzyzdroje

Międzyzdroje

Czy znajdzie się ktoś, kto choć jeden raz nie słyszał o Międzyzdrojach? Sądzę że nie. Z pewnością rozsławiła je Promenada Gwiazd – mały chodnik w otoczeniu hotelu Amber Baltic, w jaki co roku wmurowywane są odciski dłoni gwiazd filmu, teatru oraz sztuki.

Swoje dłonie „pozostawi” m.in.: Krystyna Janda, Anny: Seniuk, Dymna i Przybylska, Jan Englert, Janusz Gajos, Gustaw Holoubek i wielu, wielu innych – niepodobna wszystkich przytoczyć. Każdego roku na początku lipca odbywa się w tym miejscu Festiwal Gwiazd – liczne projekcje filmów, spektakle teatralne, wernisaże, spotkania z gwiazdami, a nawet mecz piłkarski.
Dla większości odwiedzających, Międzyzdroje to głównie miejsce letniego odpoczynku nad – najcieplejszym w naszym kraju – kawałkiem wybrzeża Morza Bałtyckiego. Rok rocznie spędza tutaj urlop kilkaset tysięcy urlopowiczów. Wabi ich piękny piaszczysty brzeg, ciepła woda i nadmorskie atrakcje oraz zjeżdżający tutaj chętnie aktorzy, aktorki, politycy, biznesmeni bądź inne sławy.
Charakterystycznym miejscem Międzyzdrojów jest ulica Bohaterów Warszawy czyli Promenada Nadmorska. Typowy deptak pośród pięknych, historycznych już, budynków sanatoryjnych ,pensjonatów, niedaleko znajduje się Park Zdrojowy oraz amfiteatr. Jest tu także multum punktów gastronomicznych, kramów z pamiątkami, bursztynem, muszlami.
Międzyzdroje znajdują się na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, tu także jest dyrekcja parku oraz Muzeum Przyrodnicze, w którym można dowiedzieć się więcej o parku, rosnących tam roślinach i mieszkańcach parku.
W Międzyzdrojach jest również mała baza rybacka – na wschodnich obrzeżach miejscowości i zdobione gustownymi lampami, wysunięte na 120 m w morze molo. To niesłychanie ochoczo uczęszczane przez urlopowiczów miejsce – szczególnie wieczorową porą, kiedy oświetlenie mola i zachodzące słońce tworzą swoisty klimat.
Oczywiście Międzyzdroje to bardzo bogata baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Od pierwszorzędnych hoteli oraz apartamentów, przez ośrodki wczasowe, domy gościnne bądź pensjonaty aż po pokoje i kwatery zapewniające noclegi w Międzyzdrojach.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem