Świnoujście – noclegi, informacje, atrakcje turystyczne, zdjęcia.

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to przymorska wioska położona wzdłuż szosy łączącej Kołobrzeg z Dźwirzynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest tylko 5 kilometrów. Grzybowo znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyku – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską.

Uformowały się w tej okolicy rozległe torfowiska – jakie kiedyś używane były w charakterze opału, a potem jako źródło substancji aktywnych dla kołobrzeskiego uzdrowiska.
Mimo że Grzybowo leży nad otwartym morzem, to tworzy ono tutaj wcięcie o długości ok 7 km i szerokości do 800 m. Takie położenie powoduje, że Bałtyk ma tu wyższą temperaturę aniżeli na kołobrzeskich kąpieliskach.
Na tutejszy piaszczysty brzeg kieruje pięć oznaczonych wejść, w sezonie wakacyjnym czynne są tu cztery strzeżone plaże, każde długie na 100 metrów. Plaże są dość szerokie (30-50 m), o szczególnie jasnym piasku – to „wina” kryształów kwarcu i cyrkonu obficie tu występujących. Podczas jesiennych oraz wiosennych sztormów Bałtyk nanosi nowe, czyste warstwy piasku oraz płucze ten, który już tam był. Dlatego też, miejscowe plaże są aż tak czyste. Między Dźwirzynem i Grzybowem znajduje się fragment plaży, jaki od dwudziestu lat zajmują nudyści.
Kitesurfing i windsurfing to sporty bardzo modne w ostatnim czasie, nie dziwi więc, że zastaniemy entuzjastów tych sportów także w Grzybowie. O ile ktoś dopiero miałby ochotę spróbować swych sił w tych dziedzinach, powinien wybrać się do ościennego Dźwirzyna (około 5 km), do jednej ze szkół, jakie uczą podstaw tych sportów na spokojnym jeziorze Resko.
W Grzybowie znajdziemy też wiele lasów – nie jedynie sosnowych, rosną tu dęby, jarzęby, brzozy, a poszycie obrastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski czy kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to również odpowiednie miejsce na wycieczki piesze jak i rowerowe. Pieszo można wybrać się np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu oczekuje na nas wiele nadmorskich atrakcji charakterystycznych dla dużych kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy też mnóstwo zabytków, muzeów, a także kin czy teatrów.
W Grzybowie funkcjonuje przeróżna baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Bogatą propozycję przedstawiającą noclegi w Grzybowie znajdziesz tu: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy:

Nadmorzem.com
pokoje i domki nad morzem

pokoje i domki nad morzem